Uvoľnenie skrutky


V prípade prevádzky čerpadla bude vo vašom záujme, aby všetky skrutky držali pevne a spoľahlivo v závitoch.

A že ich na priemernom čerpadle je viac jako dosť! Od montážnych skrutiek základne a skrutiek telesa čerpadla až po nastavovacie skrutky a skrutky spojky. Všetky tieto svorníky a skrutky držia dohromady kľúčové komponenty čerpadla a v žiadnom prípade nie je prípustné, aby sa vplyvom vibrácií uvoľnili.

Nanesením prostriedku Loctite 243 na každú z týchto skrutiek môžete predísť niekoľkým potenciálnym problémom. Ich zaistenie proti vibráciám je iba tým najzákladnejším. Lepidlo takisto zamedzí prístupu vzduchu medzi závity, čím bráni korózii a zadretiu skrutiek. Zaručuje, že predpätie skrutky a upínacia sila nepoklesnú, a súčasne výrazne uľahčuje demontáž.

Ešte citlivejšie sú závrtné skrutky a matice, ktoré zvierajú veko upchávky. Ak závit pod maticou zhrdzavie a dôjde k jeho zadreniu, môže krútiaci moment potrebný k ich povoleniu spôsobiť vytiahnutie skrutky. Je preto doporučené používať na závit závrtnej skrutky v základnej súčiastke Loctite 2701, ktorý ponúka už uvedené výhody, a naviac vyššiu pevnosť zaistenia.Zaisťovanie závitov
Kliknite sem


Pozrite si náš kanál na YouTube.
Pre ďalšie videá kliknite sem.