Kde sú hybridné lepidlá vašou najlepšou voľbou


Existujú veľmi reálne situácie v priemyslovej výrobe alebo pri opravách, kde sa hybridné lepidlo stáva nepostrádateľným. Táto technológia je inovatívna a každý deň objavujeme nové možnosti jej využitia. Je tu niekoľko oblastí, v ktorých obvykle prekonáva všetky ostatné dostupné alternatívy.

Jedným z najčastejších problémov v modernej výrobe je spájanie dvoch alebo viacerých materiálov s veľmi odlišnými charakteristikami. To je obvykle výzva tiež pre tradičné metódy, nie len pre lepenie. Rôzne materiály majú rôzne adhezívne vlastnosti, ale tiež môžu rôzne reagovať na zmeny teplôt, vlhkosť, rázové namáhanie alebo akékoľvek množstvo ďalších faktorov, ktorým môže byť vystavený konečný výrobok.

Hybridné lepidlá tieto problémy prekonávajú, pretože dobre priľnú k veľkému množstvu rôznych podkladov a výborne odolávajú väčšine zo spomínaných faktorov. Lepenie rôznorodých podkladov je najčastejšiou požiadavkou pri výrobe vnútorných a vonkajších značení a reklamných prvkov, lepenie popiskov a štítkov RFID na zariadenia a vo výrobe produktov špeciálnej architektúry, ako sú ramená markíz, zábradlia a podobne.

Ďalšou bežnou požiadavkou je rázová pevnosť všeobecne. Napríklad vo výrobe ťažkých zdvíhacích zariadení, vybavení parkov, rámov dopravníkových pásov a vybavení fitness centier. To je taktiež oblasť, kde hybridné lepidlá fungujú výrazne lepšie než ostatné technológie. Pokiaľ potrebujete niečo spojiť s rýchlym vytvrdnutím a odolnosťou proti chemikáliám, teplotám alebo vlhkosti, zistíte, že hybridy sú vašou jednoznačnou voľbou. K typickým príkladom patria tlmiče vibrácií, magnetické motory, elektrické vozíky, predajné automaty, výroba inštalácií, stavebné konštrukcie, panely výťahov atď.Hybridné lepidlá
Kliknite sem

 


Pozrite si náš kanál na YouTube.
Pre ďalšie videá kliknite sem.