Priemyselné čerpadlá – od montáže k oprave


Priemyselné čerpadlá, okrem toho, že sú kľúčom k fungovaniu zariadení, majú často významnú obstarávaciu hodnotu. Preto je dôležité maximalizovať ich životnosť a zaistiť ich efektivitu.

Existujú opatrenia, ktoré možno vykonať už behom montáže čerpadla a ktoré môžu oddialiť niektoré z budúcich údržbových zákrokov alebo predísť neplánovaným výpadkom. Prakticky o každú zo súčastí čerpadla je možné sa starať, často v niekoľkých aspektoch. A to ešte predtým, než vôbec začneme hovoriť o opravách.

Pozrime sa najprv na uloženie ložísk a skríň. Hlavnou výzvou je tu predísť únikom oleja zo závitových zostáv. Úniky možu byť spôsobené neustálymi zmenami tlaku v ložiskovej skrini, podporovanými vzduchovými kapsami medzi závitmi vo vypúšťacích zátkach, armatúrách atď. Utesnením týchto závitov tesniacim roztokom, ako je Loctite 577 vytvoríte bariéru, ktorou pri kolísaní tlaku v skrini nemôže preniknúť olej. Pred nanesením tesniaceho roztoku nezabudnite vyčistiť diely. Pokiaľ chcete zvýšiť rýchlosť vytvrdzovania, môžete použiť aktivátor Loctite SF 7649. Detaily nanášania si môžete prezrieť na videu.  

Toto jednoduché opatrenie vedie k nižšej spotrebe oleja, eliminácii potenciálnych rizík súvisiacich s únikmi mazív a k prevencii korózie a zadreniu fitingov vďaka vytesneniu vlhkosti a vzduchu.  V neposlednej rade bráni produkt vniknutiu nečistôt do oleja skrz vôle v závitoch.Tesnenie trubkových závitov
Kliknite sem

 


Pozrite si náš kanál na YouTube.
Pre ďalšie videá kliknite sem.